wyjaśniamy

Jaki zakres powinno mieć ubezpieczenie mieszkania?

Wybór najlepszego dla nas ubezpieczenia mieszkania to zwykle trudna decyzja. Chcąc zakupić właściwą polisę w towarzystwie ubezpieczeniowym należy zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania wobec ubezpieczyciela i jaki zakres polisy nas interesuje.

Co ubezpieczyć?

Decydując się na konkretny typ ubezpieczenia musimy podjąć decyzję, czy chcemy ubezpieczyć same mury domu, czy też mienie stałe, bądź ruchome, które się w nim znajduje. Przede wszystkim należy dokładnie zapoznać się z ofertą ubezpieczyciela. Zwróćmy uwagę, jaki rodzaj ochrony obejmuje wybrana przez nas oferta.

Jeśli polisa obejmuje tylko ochronę podstawową to ochroni nas głównie przed skutkami pożaru, zalania lub kradzieży. Jeśli ochrona będzie rozszerzona, to zabezpieczymy nasze mieszkanie i mienie, które się w nim znajduje przed wybiciem szyby, upadkiem drzewa czy huraganem.

Odszkodowanie

Sposób obliczania odszkodowania to równie ważny element polisy, która gwarantuje nam ubezpieczenie mieszkania. Wrocław to miasto, w którym w placówce ubezpieczeniowej otrzymamy informacje na ten temat. Przyjrzyjmy się, czy odszkodowanie będzie miało wartość odtworzeniowa, która pozwoli nam kupić wszystkie nowe przedmioty, czy też wartość rzeczywistą, która uwzględni zużycie rzeczy, które mieliśmy w mieszkaniu.

Porównaj ubezpieczenia

Im szerszy zakres ubezpieczenia, tym wyższa będzie opłacana składka. Warto porównać polisy oferowane przez ubezpieczalnie i skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Porównując oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych uświadomimy sobie, na co przede wszystkim zwrócić uwagę i która oferta jest dla nas najkorzystniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *