radzimy

Jak znaleźć dobrego ubezpieczyciela?

Gdy szukamy dobrego ubezpieczenia na życie lub ubezpieczenia domu i mieszkania, jednym z najważniejszych czynników jest samo towarzystwo ubezpieczeniowe i warunki, jakie ono oferuje. Ubezpieczyciel przejmuje na siebie ciężar odpowiedzialności za przedmiot ubezpieczenia i podejmuje decyzję co do ewentualnej wypłaty świadczenia. Ważne jest zatem, aby wybrać przede wszystkim wiarygodne i sprawdzone towarzystwo ubezpieczeniowe.

Ubezpieczyciel z reklamy

Nad wyborem mało znanych lub dopiero wchodzących na polski rynek ubezpieczalni powinieneś się spokojnie zastanowić i oszacować ich wiarygodność. Czy warto podjąć ryzyko atrakcyjnej polisy od niesprawdzonego towarzystwa ubezpieczeniowego?

Nawet najciekawsze lub najśmieszniejsze reklamy ubezpieczeń, które widzisz w telewizji lub na billboardach nie powinny wpłynąć na Twoją decyzję. Owszem, reklama zapada w naszą pamięć, ale wiemy z niej jedynie, że firma stawia na wizerunek i rozpoznawalność wśród potencjalnych klientów.

Weryfikacja rynku

O wiarygodności firmy świadczy między innymi staż na rynku ubezpieczeniowym. Warto również wziąć pod uwagę opinię jej klientów. Na forach internetowych znajdziemy wiele komentarzy opisujących problemy z uzyskaniem świadczenia lub niekorzystne zasady, które stosuje dana firma.

Pamiętajmy jednak, że klienci towarzystw ubezpieczeniowych mają bardzo rożne oczekiwania i nie zawsze będą się one pokrywały z naszymi. Kilka negatywnych komentarzy nie musi oznaczać, że nie warto decydować się na polisę w danej ubezpieczalni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *