radzimy

Gdzie się ubezpieczyć, czyli jak wybrać ubezpieczalnię?

Gdy codzienne życie nabiera tempa, coraz częściej musimy być przygotowani na sytuacje nietypowe i awaryjne. Jeśli chcemy spać spokojnie bez obaw o nasze lokum, warto zdecydować się na różnego rodzaju ubezpieczenia domu i mieszkania.

Czym jest agencja ubezpieczeniowa?

Na dobry początek warto zapoznać się z ofertą kilku agencji ubezpieczeniowych. Agencja ubezpieczeniowa to przedstawicielstwo ubezpieczyciela, w którym można zapoznać się z polisami i je zakupić. W takiej placówce prowadzona jest przede wszystkim obsługa klienta w imieniu konkretnego ubezpieczyciela.

Działalność agencji ubezpieczeniowej wymaga wpisu do rejestru pośredników ubezpieczeniowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Wynagrodzenie, które otrzymuje pośrednik ubezpieczeniowy ma charakter prowizyjny.

Kto to jest broker?

Broker to pośrednik ubezpieczeniowy, który nie jest samym ubezpieczycielem, tylko jest to osoba wyznaczona na mocy zlecenia. Broker umożliwia klientom zawarcie umowy ubezpieczenia, pośredniczy w jej zawieraniu lub zawiera ją w charakterze pełnomocnika. Co ważne, może też współdziałać w trakcie jej realizacji. Za podejmowane na rzecz klienta czynności, które wiążą się z zawieraniem lub wykonywaniem umów ubezpieczenia broker pobiera wynagrodzenie.

Jaką ubezpieczalnię wybrać?

Nie warto ubezpieczać się w pierwszej napotkanej ubezpieczalni. Ciekawym pomysłem jest skorzystanie z pomocy agenta ubezpieczeniowego lub brokera, którzy na podstawie naszych oczekiwań i możliwości finansowych określą najlepszą dla nas formę i kwotę ubezpieczenia domu i mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *