wyjaśniamy

Czy warto kupić ubezpieczenie przez Internet?

Gdy kończy nam się polisa ubezpieczeniowa i chcemy ją przedłużyć lub wybrać ofertę innej firmy, musimy zmierzyć się z pytaniem w jaki sposób najlepiej się ubezpieczyć. Opcji jest kilka. Możemy zarówno udać się do agencji ubezpieczeniowej, jak i poszukać odpowiedniego ubezpieczenia przez Internet, np. przez porównywarkę ubezpieczeń.

Ubezpieczenie w placówce

Szczególnie istotną kwestią jest znalezienie placówki, w której na przykład będziemy mogli zakupić ubezpieczenie mieszkania. Wrocław jest miejscem, w którym nadal najpopularniejsza jest wizyta u agenta ubezpieczeniowego lub brokera.

Odwiedzając konkretną placówkę możemy spokojnie porozmawiać z ekspertem i wyjaśnić ewentualne wątpliwości. Nie zapominajmy jednak, że wizyta w ubezpieczalni wymaga zarezerwowania czasu. Nie jest łatwo zaplanować takie spotkanie, ponieważ godziny otwarcia ubezpieczalni pokrywają się często z godzinami naszej pracy.

Ubezpieczenie z sieci

Polisę ubezpieczeniową można też kupić przez Internet. Dostępne w sieci porównywarki ubezpieczeń pozwalają wyszukać ciekawe oferty. Jest to rozwiązanie, które zapewnia samodzielne wybranie najlepszej dla nas polisy. Konieczne jest jednak udzielenie rzetelnych i zgodnych z prawdą odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu.

Co ważne, kupując polisę przez Internet mamy czas na podjęcie decyzji. Możemy spokojnie rozważyć różne opcje i nie musimy się liczyć z sugestiami agenta. Jeśli zatem nie mamy potrzeby kontaktu z brokerem ubezpieczeniowym, to ubezpieczenie przez Internet będzie świetnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *